Evde Sağlık Hizmetleri

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ KOORDİNASYON MERKEZİ

 • Telefon ile doğrudan yapılan başvuruları  ve nakil randevularını karşılar, kayda alır ve değerlendirir , nakil randevularını planlar. Başvuran kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucu hakkında, olumsuz veya olumlu olup olmadığına bakmaksızın, en kısa sürede bilgi verir.
 • İrtibatlandırılmış santral donanımı ve özel telefon hattı ile ildeki tüm Evde Sağlık Hizmet birimleri, TSM’ler,  ASM’ler  ve AHB’ler arasında organizasyon ve koordinasyonu sağlar.
 • Başvurusu olumsuz neticelenenleri sebepleri konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirir. Başvuru sonucunu kişinin kayıtlı olduğu AHB ’ye bildirir. Hastane ESHB’ye bildirir.
 •  Hizmetin hangi seviyede ve hangi birimce verileceğine karar  verir.
 •  Evde sağlık hizmetlerinin sunumu, birimlerin işleyişi, uygulama sırasında ortaya çıkan sorun ve aksaklıkların tespiti ve çözüme kavuşturulması, ESH alan birey ve yakınlarının hizmetle ilgili talep ve şikayetlerini değerlendirmek ve karara bağlamak amacıyla Komisyon oluşturur.
 • Evde Sağlık Hizmetlerinde çalışan personellere; Evde sağlık hizmetlerinden yararlanan hastalara daha kaliteli hizmet vermek amacı ile belirlenen  konunun uzmanlarına düzenli olarak ayda bir defa  Hizmet içi eğitim verilmesi için gerekli planlama yapılmaktadır.
 • Evde Sağlık Hizmetleri sunumundan faydalanan hastaların bakıcılarına yönelik, Yatalak Hasta Psikolojisi, Sosyal destek ihtiyacı, Yatakta hasta bakımı ve hijyeni ile Evde Sağlık Hizmetleri İş ve İşleyişi hakkında oryantasyon eğitimi, Halk Eğitimi verilmesi için gerekli planlama yapılmaktadır.
 •  Evde Sağlık Hizmetleri iş ve işleyişini yerinde değerlendirerek, ESH alan birey ve yakınlarının hizmetle ilgili talep ve şikayetlerini yerinde değerlendirmek, hizmetin verimliliğini ölçmek amacıyla denetim ekibi, ağız diş sağlığı taraması ekibi, sosyal destek ihtiyacı taraması ekibi kurulması için gerekli planlamayı yapmaktadır.
 • 2  Hasta nakil aracı ile il genelinde evde sağlık hizmetinden faydalanan hastaların           nakillerini Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Mobil ekip tarafından yapılmaktadır.
 • İl içi Evde Sağlık Hizmetlerinden faydalanan hastalarımızın evden hastaneye, hastaneden eve bırakılacak şekilde nakil edilmektedir.
 • İlgili dal uzman tabiplerince konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde ve kişinin bulunduğu ev ortamında; muayene, tetkik, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerini verir.
 • Maliyeti yüksek olan ve atıl durumda bulunan tıbbi cihaz ve demirbaş malzemelerin ihtiyaç sahibi olan hastalara  zimmet karşılığı verilmektedir.
 • Sosyal hizmet uzmanı  tarafından, İl genelindeki evde sağlık hizmetinden faydalanan hastalarımız sosyal destek ihtiyaçları yönünden değerlendirilerek, Sosyal Destek İhtiyacı olan hastalarımız Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğüne sevk edilmektedir.

 

OSMANİYE EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ KOORDİNASYON MERKEZİ

PERSONEL DURUMU 3 Adres Bilgileri
Doktor 1 Fakıuşağı Mh. 45018 Sk. Fakıuşağı Ek Hizmet Binası
Sosyal Çalışmacı 9 Telefon
Ebe-Hemşire 2 0 (328) 826 11 63 Dahili: 3337-3338 444 38 33 (Türkiye Geneli) - 0 (328) 777 00 07
Sağlık Memuru 2 Faks
Şoför 2 0 (328) 777 00 07
Hizmetli (Kadrolu)   E-Posta
Şoför (Şirket Personeli)   osmaniye.evdebakim@saglik.gov.tr
Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezinde toplam 21 personel görev    

 

Birimler
64x64

Evde Sağlık Hizmetleri

Devamı...
64x64

Halk Sağlığı Laboratuvarı

Devamı...
64x64

Merkez T.S.M.

Devamı...
64x64

Kadirli T.S.M.

Devamı...
64x64

Düziçi T.S.M.

Devamı...
64x64

Bahçe T.S.M.

Devamı...
64x64

Hasanbeyli T.S.M.

Devamı...
64x64

Toprakkale T.S.M.

Devamı...
64x64

Sumbas T.S.M.

Devamı...